Nowe Produkty

Nowe Produkty

Skarpety na co dzień

In: Piękne nogi Dziś: Komentarzy: 0 Wyświetleń: 68

Na wybiegach, w magazynach, czasopismach i sklepach od kilku sezonów królują kolorowe, bawełniane skarpety. W wydaniu męskim i damskim. Nie są już bliźniaczkami ale tylko siostrami i luźno do siebie nawiązują wzorem lub kolorami. Nowa moda obciach czy może symbol fajnego stylu i bycia na czasie?

Od zawsze powtarzano nam, że skarpety kolorystycznie dobieramy do spodni, przy czym powinny być w ich kolorze lub odrobinę ciemniejsze. Biorąc pod uwagę buty należało pamiętać aby były tak ciemne jak one ale w niezbyt dużym kontraście do spodni.

Mogły być również dobrane kolorystycznie do krawata, koszuli lub marynarki. Damskie wersje, szczególnie te do bardziej eleganckich stylizacji, pozwalały do spodni zakładać cieliste skarpetki, wyglądem i strukturą do złudzenia przypominające rajstopy. Najważniejsze być ich długość w obydwóch przypadkach była na tyle dostateczna aby pozwalała na zakrycie łydki.

Mimo, iż kolorowe skarpetki mają swoją niekrótką historię sięgającą lat40. to ich ówczesna symbolika niewiele ma wspólnego z dzisiejszą modą. Wtedy była symbolem oryginalności, buntu, indywidualizmu i wyzwolenia. Noszący kolorowe skarpetki nadawali temu „głębszy sens”.

Bielizna męska z całą pewnością jest dużo bardziej zachowawcza niż bielizna damska. Na szczęście dla niektórych również moda męska w tej kwestii zmienia się znacznie w ostatnich sezonach pozwalając na eksperymenty. Nie dziwi już noszenie skarpetek w kontrastujących kolorach a nawet tch wyglądających jakby były nie od pary.

Od niedawna zalewa nas fala kolorowych skarpetek, które są zakładane nie tylko do jeansów ale nawet do garniturów i stylizacji o charakterze casualowym.

Noszą je nie tylko hipsterzy ale i biznesmeni. Już nie spokojne i zdystansowane ale w zaskakującej palecie barw nieśmiało wyglądają z eleganckich butów i spod nienagannie skrojonych garniturów. Czy aby nie zbyt daleko idące ekstrawagancja? Najwidoczniej nie.

Tak bardzo przyzwyczailiśmy się do ich widoku, że ich fanów znajdziemy wśród zaledwie kilkulatków jak i poważnych, wydawałoby się panów po 60-tce. Niemal każdy sklep z bielizną posiada fantazyjne modele, które zachęcają do twórczych kombinacji i zabawy modą.

Na czym polega fenomen kolorowych skarpetek?

Przede wszystkim na chęci wyróżnienia się. Dzięki nim w spokojne i czasem nudnawe stylizacje możemy w niekonwencjonalny sposób w wnieść nieco luzu. Osoby decydujące się na noszenie kolorowych skarpetek do oficjalnego stroju chcą być postrzegane od mniej oficjalnej strony, niejako pokazując tym samym dystans do siebie.

Ponadto zabawa modą pozwala przełamać stereotypy smutnego i zabieganego człowieka w garniturze, któremu brak czasu nawet na uśmiech. Takie stylizacje nabierają niebanalnego charakteru w stylu „puszczam oko do życia”.

Nie tylko kolory ale również wzory na skarpetkach przykuwając uwagę mogą stać się ciekawym kontrapunktem i świadczyć o delikatnie nonszalanckim podejściu to stroju. Zakładając je możemy wzbudzić dodatkowe zainteresowanie lub zaskoczenie, w zależności wybranych barw i grafiki.

Na co zwrócić uwagę wybierając kolorowe skarpety?

Chociaż mogą być bardzo stylowym dodatkiem do naszego stroju to są sytuacje kiedy należy z nich zrezygnować. Jeśli wybieramy się na uroczystość, na którą zakładamy bardzo elegancki strój to kolorowych skarpet założyć zwyczajnie nie wypada.

Możemy pozwolić sobie na nie na mniej oficjalnych wydarzeniach a nawet codziennych stylizacjach biznesowych. Ważne aby dobierać skarpety z wyczuciem, tak aby wyglądały modnie ale nie śmiesznie. Powinny dbać o nasz wizerunek i dodawać nam pewności siebie. Nigdy odwrotnie.

Cały problem polega na umiejętności właściwej kompozycji kolorów i wzorów. Jeśli nie czujemy się w tym temacie zbyt pewnie to lepiej nich zrezygnować na korzyść bezpiecznego i dobrze znanego połączenia.

Poza tym kolorowe skarpety są dodatkiem, który, w szczególności w bardziej oficjalnych stylizacjach i okazjach, obroni się tylko przy dobrze dobranych pozostałych elementach garderoby.

Tak więc, jak mówi sprawdzone porzekadło: „nie to ładne co ładne ale co się komu podoba”, sugerując jednocześnie, ze o gustach się nie dyskutuje. Ważne by decydując się na taki zabawny element garderoby jak kolorowe skarpety okazało się, że możemy pokazać iż dobry gust faktycznie mamy.

Komentarz

Zostaw swój komentar

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć